t>
Kommenteeri

HINE’i konjakite muljet avaldav tooterida

Barrel ©CK Mariot Photography
Hine’i konjakimaja põhimõtteks on toota vähe, kuid see-eest täiuslikku konjakit. Madalaimat, VS-klassi konjakit ei valmistata, Hine’i tooterida alustab vähemalt neli aastat Prantsuse Troncai tammevaadis laagerdunud VSOPst.
Hine Rare VSOP Fine Champagne
Hine’i nn rahvakonjak on segu Grande ja Petite Champagne konjakitest, millest vähemalt 50% tuleb Grande Champagne piirkonnast. Kokku segatakse rohkem kui 25 konjakit, millest noorim on vähemalt seitsmeaastane. Rare VSOP oma puuviljalise aroomi, lilleliste nootide ja pika sametise järelmaitsega on Hine’i konjakitest kõige pehmem. Konjak on heas tasakaalus ja seda loetakse n-ö klassikaliseks Hine’iks.

Hine Cigar Reserve
Tubaka, musta ploomi ja magusate vürtside poolest tuntav Hine Cigar Reserve on üks esimesi konjakeid, mis on spetsiaalselt loodud sigariga nautimiseks. 1996. aastal Bernard Hine’i valmistatud segus on üle 25 konjaki, millest noorim on vähemalt kümneaastane. Konjakid on pärit neljast piirkonnast: Grande Champagne, Petite Champagne, Borderies ja Lestad Bois. Hästi tasakaalustatud konjaki pikas järelmaitses on tunda lagritsat ja pehmeid vürtse. Ideaalne kaaslane väärika käsitsi keeratud sigari kõrvale.

Hine Antique XO
Premier Cru Kõige elegantsem Hine’i konjakitest ning ühtlasi Hine’i lipulaev, mille lõi Thomas George Hine 1920. aastal. 90 aastat hiljem taastasid Hine’i meistrid selle ajatu klassika kui XO Premier Cru. Antique XO on segu rohkem kui 40st Grande ja Petite Champagne piirkonna konjakist ning küpsenud tammevaadis üle ühe põlvkonna. Luksuslikku jooki iseloomustab kerge ja pehme aroom vürtsi ja intensiivse vanilli nüanssidega. Maitse on prestiižsele konjakile vääriliselt kompleksne, tasakaalus, sametine ja külluslik.

Hine Triomphe Grande Champagne
Konjaki valmistas Thomas Edouard Hine aastal 1888, et tähistada võitu viinamarjaistandusi laastanud phylloxera tekitatud katku üle. Kasutatud on üle 50 eau de vie, kõik on vanemad kui 45–55 aastat ja nende hulgas ka saja-aastaseid. Tulemuseks on erakordselt kompleksne, sügav ja nüansirikas, mahe ning väga pika järelmaitsega konjak. Hine Triomphe on pudeldatud uhkesse dekantrisse, mille on spetsiaalselt loonud kuulus Prantsuse disainifirma Toscara.

Hine Mariage Grande Champagne
1991. aastal Bernand Hine lõi selle konjaki oma esivanema Thomas Hine ja Françoise Elisabethi abielu auks. Mariage on unikaalne segu tosinast Grande Champagne konjakist aastatest 1921–1955. Konjak on pudeldatud väärikasse kristallist dekantrisse, mille kavandas Baccarat. Konjaki aroomis on lillenoote, eriti jasmiini, selgesti tuntav pähkel lisab joogile küpsust. Maitses domineerivad tammenoodid ja vanill annavad konjakile võimsa struktuuri, kuid ei varjuta selle pehmust ja sügavust.

Lisa kommentaar

Email again: