t>
Kommenteeri

VS, VSOP, XO - mida nad tegelikult tähendavad?

Konjakid on märgistatud tähekombinatsioonidega- kõige tavalisemalt kasutatakse VS,
VSOP ja XO`d. Selles artiklis saad teada, mida need tähemärgid tegelikult tähendavad?
VS on tulnud inglisekeelsest väljendist very special ja tähendab kõige nooremat konjaki vanusekategooriat. VS märgiga konjakid koosnevad vähemalt kahe aasta jooksul tammevaatides laagerdunud eaux-de-vie`dest. VS konjakid on oma loomult kerged ja noored, milles esinevad lihtsad puuvilja-, lille- ja tsitrusenoodid. VS on suurepärane konjak kokteilideks kui ka puhtalt tarbimiseks.

VSOP tuleneb sõnapaarist very special old pale ja on omane konjaki segule, kus noorim on vähemalt nelja-aastane. Võrreldes VS konjakitega on VSOP konjakites rohkem karakterit ja kerge iseloom asendub õrnade puidunootide ja luuvilja aroomiga.

XO tähendab extra old, mis on omane jõulistele ja kompleksetele konjakitele. XO segus on lubatud vähemalt 10-aastased eaux-de-vie`d, kuid enamus konjakimajade XO`d on keskmiselt 20-aastased või vanemad. XO konjakid on iseloomult maitserohked ja neis esinevad kuivatatud puuviljade, vürtside, šokolaadi ja sigari noote.

XXO ehk extra extra old on uus super premium kategooria, mis võeti kasutusele alles eelmisel aastal. XXO konjaki segus on lubatud minimum 14-aasta vanused eaux-de-vie`d.

Lisa kommentaar

Email again: